Pojęcie multimedia jest dzisiaj doskonale znane każdemu z nas. Używa się tego terminu na porządku dziennym, ale wielu konsumentów korzystających z multimediów na co dzień, kompletnie nie ma żadnej wiedzy na temat tego, że jest to jedna z najpowszechniejszych i zarazem najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi mediów. Czym zatem są multimedia i do czego się odnoszą w praktycznym zastosowaniu? Dowiesz się tego poniżej.
Na pewno warto wspomnieć o tym, że multimedia pochodzą jako wyraz z języka łacińskiego. Dokładniej rzecz biorąc termin tu opisywany został utworzony w oparciu o dwa łacińskie określenia takie jak multum oraz medium. W praktyce, multimedia okazuje się jednym z typów nauk technologicznych, a ściślej – są to media, które łączą się z wielorakimi formami przekazu wiadomości. Mowa z jednej strony o wideo, ale też grafice, animacjach, czy też zestawieniu tego wszystkiego wyżej wymienionego z dźwiękiem oraz tekstem.

Po co to wszystko? Otóż celem nadrzędnym rozwoju multimediów jest dostarczanie rozrywki korzystającym z nich użytkownikom. Ponadto, nie da się także ukryć, że co jak co ale multimedia w głównej mierze stanowią swoisty środek masowego przekazu informacji. Bez nich nie można byłoby rozwijać technologii aż na tak wysokim poziomie jak obecnie ma to miejsce. Warto także nadmienić i o tym istotnym fakcie, że media elektroniczne także wykorzystują termin multimedia, odnosząc go do procesu rejestracji i odtwarzania rozmaitych tekstów, treści czy prezentacji związanych z szeroko rozumianym przekazem i formą multimedialną.
Napisane przez:

Related Posts