AGD w domu – gdzie ulokować poszczególne sprzęty?

Płyta grzewcza nie może być blisko zamrażarki, czy też chłodziarki. Zlew powinien być w odpowiedniej odległości udzielającego go od piekarnika. Gdzie przewidzieć miejsce na kuchenkę gazową, a gdzie na płytę ceramiczną? A co z kuchenką mikrofalową, albo jak zaplanować umiejscowienie dodatkowych bajerów takich jak powiedzmy telewizor? Wszystkiego na temat lokalizowania poszczególnych urządzeń AGD w kuchennych czterech ścianach dowiesz się z dalszych fragmentów naszego wirtualnego tekstu.
Jeżeli mowa o dystansie dzielącym wspomniane powyżej urządzenia, to zaleca się, aby było to z reguły między lodówką a zlewem jakieś od stu dwudziestu do dwustu dziesięciu centymetrów. Zlewozmywak a kuchenkę czy płytę grzewczą ma z kolei dzielić dystans drugie tyle, czyli odpowiednio między sto dwadzieścia a dwieście dziesięć centymetrów. Kuchenka a lodówka powinny być natomiast umiejscowione między sto dwadzieścia a dwieście siedemdziesiąt centymetrów.

To, jakie konkretnie rozmiary będą wybrane przez nas w przypadku poszczególnych sprzętów, powinno być natomiast uzależnione zwłaszcza od rozmiaru naszego pomieszczenia kuchennego.
Kiedy natomiast mowa o piekarniku, to ten do zabudowy dobrze aby był umiejscowiony a takiej wysokości, żeby nie stanowiło trudności jego dosięgnięcie przez dorosłą osobę. Wysokość powinna być uzależniona od wzrostu domowników. Nie zapominajmy także i o tym, że wolnostojące sprzęty chociaż są łatwiejsze do dostania się do nich niż modele zabudowane, muszą być komfortowo rozplanowane względem wzrostu ich użytkowników.
Napisane przez:

Related Posts