Wyposażenie

Wyposażenie

Dom wybudowany w szkielecie drewnianym można wyposażyć we wszystkie instalacje, które stosuje się w budynkach tradycyjnych murowanych. Mamy tutaj więc oczywiście instalację elektryczną i wodno–kanalizacyjną, ale także centralnego ogrzewania. W domu takim można także wybudować kominek, który jest często stosowany w domach letniskowych. Do wykonywania instalacji wewnątrz takich domów trzeba wybierać firmy, które mają doświadczenie w tego typu budynkach, albowiem sposób montażu niektórych instalacji różni się tutaj od tego w domach murowanych.

Wnętrze domu drewnianego może być wykończone tradycyjnymi tynkami gipsowymi, można także zastosować boazerię drewnianą w całym budynku. Na posadzki, zarówno tą na gruncie jak i na stropie drewnianym, również można wybrać dowolny materiał: drewno, panele, płytki. Jak widać wyposażenie i użytkowanie domu drewnianego niczym nie różni się od tego wybudowanego systemem tradycyjnym murowanym.

Można nawet w taki sposób wykończyć ten dom , że nikt nie będzie w stanie poznać, czy wybudowano go w szkielecie drewnianym, czy jest budynkiem murowanym.

Artykuł dzięki: