Kolor elektroniki a wystrój kuchni

To, że zainwestujesz w dobrej jakości technicznej sprzęty z zakresu AGD, a także solidne zestawy meblowe, czy też komplety mebli do zabudowy, wcale nie oznacza, że będziesz zadowolony z ostatecznego efektu wizualnego uzyskanej aranżacji pomieszczenia kuchennego. Niekiedy zdarza się tak, że nawet same w sobie ładne elementy meblowe, czy sprzęty po prostu nie pasują do siebie nawzajem, na przykład kiedy zaliczane są do zupełnie innych styli. Jak to zatem umiejętnie i gustownie zrobić? Na co popatrzeć w głównej mierze i jak w ogromie tak wielu różnorodnych dostępnych produktów znaleźć te optymalnie pasujące tak pod kątem stricte technicznym, jak i estetycznym i wizualnym?
Na pewno problematyczne w dużym stopniu okazuje się postawienie na kuchnię typowo białą. Generalnie jest to bardzo zalecany odcień kolorystyczny dla pomieszczeń kuchennych, co wynika w dużym stopniu z tego względu, że kolor biały przyczynia się do optycznego powiększenia wnętrza, więc jak najbardziej jest to odpowiednie rozwiązanie estetyczne.

Warto jednak pamiętać, że meble w białej kuchni dobrze aby były albo bardzo nowoczesne, wręcz industrialne lub minimalistyczne, a sprzęty elektroniczne nieco futurystyczne, albo rustykalne a urządzenia klasyczne, standardowe i wolnostojące. Wybierając białą zabudowę meblową, raczej dobrze jest postawić także i na białe sprzęty AGD, ponieważ wówczas wszystko idealnie zgra się estetycznie, ale nie zapominajmy o jednej istotnej kwestii- białe urządzenia elektroniczne naprawdę często wymagają porządnego czyszczenia, bo na nich wszelkie zabrudzenia widoczne są znacznie bardziej niż na brązowych czy srebrnych bądź nawet czarnych sprzętach.
Napisane przez:

Related Posts