Technika – początki

To, w jaki sposób rozwinęła się technika uzależnione jest przede wszystkim od tego, jak bardzo szeroki zasięg ona miała i co za tym idzie jak duży wpływ wywarła na wielorakie inne dyscypliny wiedzy. W dalszych akapitach pokażemy, jak technika rozwijała się jeszcze w czasach prehistorycznych i jak zmieniała się wraz z biegiem kolejnych stuleci.
Na kartach historii zapisało się, że pierwsze pozostałości po technice w wymiarze prastarym sięgają jeszcze okresu prehistorycznego. W zasadzie to już pierwsze prymitywne narzędzia robione przez człowieka pierwotnego z kamienia. Z zapisków jakie przetrwały po dziś dzień wynika jednoznacznie, że miało to miejsce jakieś dwa i pół miliona lat temu. Warto wspomnieć także, że już wtedy zaczęto konstruować również damską biżuterię, która też wymagała opanowania pewnych technik. Jakieś sześćset tysięcy lat temu ludzie pierwotni projektowali swoje własne instrumenty walki z mamutami, czym były tak zwane pięściaki. Podobnie i drewniane oszczepy, które wykorzystywane były zawsze podczas polowania.

Musimy dodać, że kiedy nie było jeszcze nawet przesłanek w kierunku odkrycia przez człowieka ognia, już znano technikę, mimo iż nie umiano nazwać jej wprost techniką. Po pojawieniu się ognia, nastąpiła w technice i jej rozwoju prawdziwa rewolucja. Zaczęto z pomocą ognia przetwarzać na rozmaite sposoby dotychczasowe konstrukcje techniczne oraz wielorakie materiały. Jakieś trzydzieści lat temu z kolei zaczął się rozwijać gatunek Homo Sapiens, więc wiązało się to z poprawą wynalazków z jeszcze dawniejszych czasów. Mowa tu o polepszeniu konstrukcji narzędzi kamiennych, a także kości, ścięgien oraz rogu i strzał.
Napisane przez:

Related Posts